Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zawody drwali 2019

Zawody drwali 2019

W dniu 30.07.2019 r. w Leśnictwie Lubliniec odbyły się Zawody Drwali na szczeblu nadleśnictwa. W zawodach startowało 9 zawodników reprezentujących Zakłady Usług Leśnych. Zawody odbyły się w czterech konkurencjach, tj.: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki.

 

Pierwsze miejsce i zwycięstwo w całych zawodach zdobył Szymon Wolanin z Zakładu Usług Leśnych Adam Machlarz, drugie miejsce zajął Tomasz Ważny z Firmy Handlowo - Usługowej Jan Szałański, a trzecie miejsce zajął pan Mariusz Ważny również z Firmy Handlowo - Usługowej Jan Szałański.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci maszyn i narzędzi leśnych, natomiast pozostali zawodnicy - sprzęt i narzędzia, które są niezbędne do pracy w lesie.

Nagrody ufundowane zostały przez:

- Zakłady Usług Leśnych, które świadczą usługi na rzecz Nadleśnictwa Narol,

- Składnicę Części Zamiennych „ROLNIK” - Teresa Horoń z Lubaczowa,

- Firmę AGRO-MAL - Jan Pokrywka i wspólnicy z Lubaczowa,

- Firmę Usługi Budowlane i Instalacyjne BUD-MONT, Tadeusz Bednarczyk z Lubaczowa,

- p. Adama i Ryszarda Gmiterek, właścicieli Firmy Handlowej NARPOL z Narola,   

-  Nadleśnictwo Narol. 

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były okazją do wymiany doświadczeń między zawodnikami oraz promowania bezpiecznych technik ścinki i wyróbki drewna. Miały na celu podnoszenie umiejętności, kwalifikacji i rangi zawodu drwala operatora pilarki.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszego drwala, który będzie reprezentował Nadleśnictwo Narol na „XIV Regionalnych Zawodach Drwali”, które odbędą się 30 sierpnia 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Sieniawa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy po raz kolejny nie zawiedli i ufundowali atrakcyjne nagrody.

Do zobaczenia za rok.